Proiecte Incheiate

Ziua mondială a mediului

06.06.2018 În sala de conferinţe a Şcolii Metropolitane A.R.C., a avut loc simpozionul „Ziua Mondială a MEDIULUI”, organizat în parteneriat cu Agenţia Naţională de Protecţie a Mediului. Au participat 50 de elevi din şcoala noastră şi din alte cinci şcoli gimnaziale din Bucureşti. Au fost prezentate mai multe materiale video realizate de elevii participanţi, care au primit diplome de recunoaştere a contribuţiei lor la campania de conştientizare a pericolelor care ameninţă echilibrul ecologic al planetei şi a importanţei protecţiei şi conservării mediului natural.
Şcoala Metropolitană A.R.C. a fost reprezentată de elevii Petru Anghel şi Mario Coman. Elevii de la clasele I si a II-a au prezentat machetele realizate în acest proiect.

Lasă un răspuns