Proiecte, Proiecte in derulare

Zambetul din cutie!

Mini-compania micilor antreprenori din Clubul Micul antreprenor social -Junior Achievement din scoala noastra are ca motto: “Investim economiile, achizitionam resurse, producem, facem promovarea produselor, vindem, calculam costurile si veniturile si facem o fapta buna!” Anul acesta organizam targul de Craciun ca sa strangem bani pentru cutiile pe care le vom trimite pline cu daruri la 9000 de copii saraci din satele tarii! Proiectul este derulat in cadrul parteneriatului cu Asociatia Sansa TA! Asociatia “Sansa Ta”, in parteneriat cu Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti (ISMB), Romaero si Muzeul National al Taranului Roman coordoneaza acest proiect, care se va desfasura cu ocazia sarbatorilor de iarna in cadrul Campaniei Nationale de Craciun “Zambetul din cutie!” (editia a VII-a; perioada 20 octombrie – 15 decembrie 2018). La  traditionalul concert umanitar, sustinut de artisti celebri si elevi talentati , vor participa si doi dintre elevii Scolii Metropolitane ARC.

Vezi Articole

Lasă un răspuns