Family Cafe

O noua intalnire la Family Café!

O noua intalnire la Family Café! Parintii micilor ARCasi de la clasele primare au discutat despre provocarile de parenting, au impartasit experiente, ingrijorari, opinii alaturi de cei doi experti care au fost invitati sa raspunda la preocuparile parintilor: Ligia Necula ( Life Coach) si Adriana Popa ( trainer la Asociatia Invata sa zbori!). Cateva dintre subiectele care au fost abordate: coerenta intre valorile si modelele promovate in scoala, familie , comunitatea larga; gestionarea emotiilor copiilor si parintilor, blocajele in comunicarea la diferite varste, ce asteptam de la copiii nostri si ce asteptam de la scoala, cum ii insotim responsabil pe cei mici in dezvoltarea armonioasa pentru a deveni adulti fericiti.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *