‘JOCURI CU ZAMBETE’ în Parcul Lumea Copiilor.

Agerpres – Comunicat de presă – ‘JOCURI CU ZAMBETE’ în Parcul Lumea Copiilor.

ŞCOALA METROPOLITANĂ ARC şi GRADINITA PRIKINDEL cheamă la joacă copiii şi părinţii în parcul Lumea Copiilor. Jocuri precum Bowling în Parc, Puiul de Leu, Şotron Chinezesc, Întreceri Sportive Amuzante, Jocuri cu mingea, coarda ori sfoara îi vor face pe cei mici şi pe cei mari, indiferent de vârstă, să trăiască copilăria cu toată fiinţa. Tot cu această ocazie copiii vor putea să strângă jucării şi hăinuţe pentru a le dona altor copii nevoiaşi cu ocazia Sfintelor Sărbători de Paşte.
Activităţile vor avea loc marţi 15 aprilie 2014 între orele 10.00 şi 12.00 în Parcul Lumea Copiilor, (lângă Palatul Naţional al Copiilor), sector 4, Bucureşti.
Vă aşteptăm cu drag, pentru mai multe informatii, la numerele de telefon: 0314254343 / 0722522198, fax: 0314254343, e-mail: dc@scoala-arc.ro sau pe site-ul www.scoala-arc.ro.

Despre noi:
În şcoala ARC ne propunem să formăm oameni învingători care să facă faţă provocărilor în orice situaţie.
Pentru această misiune, alegem mereu oameni care să le fie modele, să le ofere experienţe orientate spre valorile şcolii : responsabilitate, corectitudine şi respect.
Educaţia pe care o oferim copiilor se bazează pe o abordare care dezvoltă competenţe cheie pentru învăţarea de lungă durată într-o tendinţă modernă şi durabilă, pregătindu-i pe copii pentru viitoarele experienţe ale vieţii.
În şcoala ARC copiii învaţă să înveţe şi reuşesc să găsească soluţii singuri.
ARC STUDENT’S CONCEPTS BECOME EXPERIENCE BY:
LEADERSHIP & PROBLEM SOLVING, CHALLANGES, KEY COMPETENCES OF THE E.U,
LIFE LONG LEARNING