Evenimente

Despre Google Classroom cu Ştefan Apăteanu, fondatorul EDU APPS

7.11.2018 Profesorii şi elevii şcolii noastre au aflat despre beneficiile în educaţie ale proiectului Google Classroom. “Suntem partener Google pentru educație și oferim servicii de bază pentru educație disponibile gratuit pentru orice școală. Pachetul G Suite for Education conține instrumente digitale moderne care îmbunătățesc procesele de predare, învățare și colaborare.Instrumentele Google pentru educație transformă actul educațional într-o experiență interactivă și interesantă. Profesorii își eficientizează timpul și comunică în timp real cu elevii, aplicația facilitează interacțiunea și colaborarea profesor – elev deoarece elevii pot să inițieze conversații cu profesorul și să adreseze întrebări la care pot primi răspuns în timp real. Google Classroom oferă părinților posibilitatea să primească rezumate ale activității copiilor pentru a fi informați permanent cu privire la evoluția și rezultatele lor la școală.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *