Evenimente

Profesorii noştri, Claudia Iancu şi Lili Hamboussi au participat la cea mai importantă conferinţă a profesorilor de engleză din ţară

Anul acesta, conferinţa a avut loc în capitala Moldovei, la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă“ din Iaşi, şi a avut ca temă „Reflective Teaching“, reunind experţi de prestigiu internaţional şi  profesori de limba engleză din întreaga ţară. Conferinţa a fost organizată de Asociaţia Profesorilor de Limba Engleză din Moldova, în colaborare cu British Council, Inspectoratul Şcolar Judeţean Iaşi, cât şi alte edituri sau ONG-uri de profil. Organizatorii au explicat că succesul evenimentului a fost dat şi de faptul că la Iaşi au participat nume sonore din domeniu precum Nigel Bellingham, Mery Miller, Bernadette Maguire, Olha Madylus, Steve Lever sau Czelaw Kinski. 

Lasă un răspuns