Articole

Multicultural Marathon – European Day of Languages

În săptămâna 28 septembrie -2 octombrie, Fundația Romanian Business School a derulat maratonul multicultural dedicat celebrării  Zilei Europene a Limbilor (The European Day of Languages 2020).  Multicultural Marathon – European Day of Languages.

În fecare zi au fost  postate pe pagina de facebook a evenimentului interviuri live sau înregistrate cu profesorii de limbi moderne din Școala Metropolitană ARC, a căror experiență în introducerea unor metode și tehnici de ultimă oră în predarea limbilor străine oferă o persepectivă interesantă pentru părinți și pentru publicul larg asupra provocarilor și oportunităților în acest domeniu …

Continua spre articol ->

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *