Evenimente, Proiecte in derulare

AL DOILEA ATELIER DE INSTRUIRE organizat de Şcoala Metropolitană ARC cu cei peste 60 de elevi înscrişi în proiectul de educaţie ştiinţifică şi tehnică OUR TARGET: UNDERSTANDING THE WORLD! – Art & Science & Tech Fair

1. Vizită ghidată în laboratoarele Orăşelului Cunoaşterii – Ana Maria Roată Palade, fondator 
2. Tehnici de colaborare creativă într-o echipă de succes- Ioana Huiduc Manolescu: Trainer & Master Coach NLP Kutschera Resonanz România; IRSCA – Gifted Education Trainer; Preşedinte Asociația ÎNVAȚĂ SĂ ZBORI


3. Exerciţii de prezentare creativă la stand – Andreea Stoica, fondator Asociaţia FaSCInation şi organizatoarea SciKids Festival  19.03.2019  În perioada următoare elevii vor derula activităţi de concepere a proiectelor lor de cercetare, sub  îndrumarea echipelor de profesori coordonatori din fiecare şcoală înscrisă în proiect, vor înregistra în jurnalele lor de mici cercetători întâlnirile de lucru, vor elabora schiţa proiectului pentru Târgul din iunie de la Şcoala Metropolitană ARC, schiţă pe care o vor trimite până pe 20 aprilie juriului,  pentru feedback şi sugestii de optimizare. 

Lasă un răspuns